Ke stažení mapy Benátek

U Benátek platí víc, než u kteréhokoliv jiného města, že je dobré mít při ruce jakoukoliv mapu. Sám si velmi dobře pamatuji, že při první návštěvě jsme se beznadějně ztratili a málem nenašli cestu z města ven. Orientace ve městě není nijak jednoduchá, vzhledem k tomu že se jedná o spleť nepřehledných úzkých uliček a kanálů, které vám občas brání dostat se kam chcete. Ono je sice hezké říci si, že půjdete kolem kanálu Grande, jenže ten se poměrně hodně klikatí a jsou na něm pouhé tři mosty. Nehledě na to, že k náměstí Sv. Marca, které se jako na potvoru nachází na úplně druhé straně města, tak stejně nedojdete. Takže je potřeba zkušený průvodce nebo mapa. S tím prvním vás samozřejmě nedovede, ale za to vám můžeme nabídnout alespoň nějaké mapy. Těch dnes není problém na internetu najít opravdu velké množství, jen je potřeba si dobře vybírat.

Nejvíc vám můžeme doporučit přímo internetové mapy, které jsou neskutečně detailní a nabízí i spoustu dalších doplňkových informací. Ty nejznámější mapy naleznete například na adresách mapy.cz, maps.google.com nebo maps.bing.com. Kromě nich jsme pro vás už přímo připravili pár map, které si můžete uložit do svého mobilu, počítače nebo i vytisknout.

Jednoduchý mapa (rozlišení 507 x 344 px) – Základní malá a jednoduchá mapka. Zjednodušení má tu výhodu, že na ní naleznete skutečně jen to hlavní. Nicméně na základní orientaci snad postačí.

 

Centrum města (rozlišení 1213 x 702 px) – Další mapka nám ve výřezu zobrazuje centrum města s Canalem Grande a náměstím Sv. Marca. Na této mapě už jsou i větší detaily jako názvy ulic a náměstíček.

 

Nejzajímavější památky (rozlišení 1150 x 834 px) – Velmi pěkná mapka na které najdete stejně jako na té předešlé hlavně střed města. Kromě toho jsou ale na ní zvlášť znázorněny ty nejzajímavější budovy a památky.

 

Schematická mapa (rozlišení 1200 x 830 px) – Tato mapa je opět velmi jednoduchá. Přesto na ní naleznete schéma města a nejdůležitější místa. Tato mapa je velmi vhodná například pro poznámky, že si jí vytisknete a sami si do ní zakreslíte, co byste chtěli vidět.

Poslední mapa, kterou jsme si pro vás připravili, není přímo uložena na těchto stránkách, přesto se k ní můžete dostat naprosto pohodlně pomocí tohoto odkazu. Jedná se o naprosto detailní a nádherně propracovanou mapu ve velmi detailním rozlišení neuvěřitelných 5800px × 4060px.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist