Campo Santa Margherita

Campo Santa Margherita je náměstí a čtvrť v západní části Benátek patřící k čtvrti Dorsoduro. Název odkazuje na bývalý kostel Santa Margherita, který zde dříve stával. Současná podoba této části města pochází z druhé poloviny devatenáctého století. Tehdy se Rakousko-uherské úřady rozhodly zdejší část města z hygienických důvodů vyčistit a tak zde vznikly širší kanály, než v jiných částech města. Těch je tu navíc více, takže tato část Benátek působí daleko otevřeněji. Najdou se zde i dvory plné zeleně, které byste v nejstarších částech Benátek na východě hledali marně.

Náměstí Campo Santa Margherita je velmi populární jako místo pro setkávání mladých lidí. Blízko se totiž nacházejí vysoké školy jako Benátská univerzita (IUAV – L‘ Università Iuav di Venezia) nebo Ca‘ Foscari Venezia a ​​různé další školy.

Když se podíváme na samotnou podobu náměstí Campo Santa Margherita, tak se jedná o jedno z těch větších v Benátkách. Má podlouhlý nepravidelný tvar. Uprostřed a kolem dokola se nacházejí různé stánky a zahrádky barů a restaurací. Domy jsou zde spíše obyčejné a méně honosné. Většinou je zde hodně lidí a zajímavá atmosféra.

Campo Santa Margherita je navíc jenom kousek od vlakového nádraží a křižovatky Piazzale Roma, která je hlavní křižovatkou mezi pevninou a historickým jádrem Benátek.

Campo Santa Margherita v podvečerním světle.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist