Ostrov San Michele

San Michele je opravdu netypický ostrov, kam většina návštěvníků Benátek nikdy nezavítá. Jedná se totiž o ostrov, který slouží jako Benátský hřbitov. Ano skutečně hřbitov, který doslova plave na vodě. Ostrov je rovnoměrný a má tvar 400 x 500 metrů a je vzdálený asi půl kilometru severně od hlavních obrázek. Ostrov je z většiny stran obehnán vysokou zdí a tak působí tajemně až téměř psychedelicky. Ostrov San Michele rozhodně nepatří mezi typická turistická místa i přesto může být velmi zajímavé se sem vydat.

Samozřejmě San Michele není jenom hřbitov, i když i ten je pochopitelně sám o sobě hodně výstavní. Na severní straně ostrova se nachází i nějaké budovy, zejména kostely a chrámy. Nejvýstavnější římskokatolický kostel se jmenuje celý ostrov, tedy San Michele. Jeho architektem byl Mauro Codussi a byl postaven roku 1469 z nádherného istrijského kamene (který má bílou barvu jako sůl). Dokonce se uvádí, že se jedná o první renesanční stavbu v Benátkách. Na fasádě se podílel Leon Battista Alberti.

A co dalšího můžete vidět na ostrově San Michele? Například hned vedle hlavního průčelí je Cappella Emiliani (1530) nebo na druhé straně nádherný klášter z 15. století. Pokud jste lovci netradičních zážitků, tak se na San Michele určitě vydejte. Jezdí sem pravidelné Benátské lodní linky.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist