Campo San Polo

Náměstí Campo San Polo je největším náměstím v západní části Benátek a druhým největším náměstím po náměstí Sv. Marka. Původně se jednalo o plochu určenou k zemědělství. Roku 1493 však bylo definitivně zpevněno a začalo hrát roli veřejného prostoru. Konaly se zde oblíbené býčí zápasy stejně jako důstojná kázání kněžích při církevních svátcích. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na tradiční maškarní ples. V 17. století se sem dokonce přestěhovala část trhů z náměstí Sv. Marka.

Jelikož se jedná o jeden z největších prostorů je v Benátkách je toto náměstí i dnes často využíváno ke kulturním akcím. Zejména k open air koncertům nebo k promítání filmů během filmovém festivalu v Benátkách.

Náměstí je celkem dobře přístupné i když se nenachází přímo u Canalu Grande. Má také téměř pravidelný tvar, který narušuje jenom jihozápadní okraj do kterého je vklíněn stejnojmenný kostel San Polo. Na náměstí je pár větších stromů a uprostřed kašna. Kašna je sice velmi malá, ale v Benátkách je to poměrně vzácnost. Voda je všude kolem a tak naprostá většina náměstí svojí kašnu nemá.

Nakonec dodáme ještě jednu historickou zajímavost a to, že zde byl roku 1548 zákeřně zavražděn Lorenzino de ‚Medici.

Náměstí obklopuje hned několik významných staveb a to:

  • Kostel San Polo
  • Palazzo Tiepolo
  • Palazzo Soranzo
  • Palazzo Donà
  • Palazzo Corner Mocenigo

Panorama celého náměstí:

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist