Most Ponte degli Scalzi

Ponte degli Scalzi je jedním z pouhých čtyř mostů přes Canal Grande. Konkrétně se jedná o ten úplně nejsevernější, který se nachází jenom kousek od hlavního železničního nádraží – Santa Lucia. Přes tento most, tak projde naprostá většina turistů, kteří zavítají do Benátek. Most spojuje dva významné benátské obvody a to Santa Croce a Cannaregio. Těmto obvodům se také říká sesteri a každé město, které je má, by mělo mít přesně šest obvodů.

Most navrhl architek Eugenio Miozzi a byl postaven v roce 1934. Už předtím zde, ale stál starší „Rakouský železný most“. Dnešní Ponte degli Scalzi není nikterak ohromující most. Jedná se o nekrytý most s jen minimem zbodení. Kromě okrasného zábradlí je vlastně bez dekorací. Stejně jako u ostatních má most podobu vysokého lomeného oblouku, tak aby pod ním mohli proplouvat i větší lodě „MHD“.

Z horní části mostu je pak celkem pěkný výhled. Délka mostu je cca 50 metrů, šířka 10 metrů. Někdy se mostu také říká „Bosý most“, proč se tomu tak je, se nám bohužel zjistit nepodařilo.

Směrem k autobusovému nádraží se nachází další zajímavý most, který je ze všech nejnovější a to Ponte della Costituzione. Je velmi moderní a někteří ho označují za pátý most na Canalu Grande, jiní zase ne, protože už je příliš mimo centrální části města.

Krásný výhled na Canal Grande z vrcholu mostu.

Jedna odpověď

  1. Kašová 8 června, 2011 v 15:07 #

    Ne „Bosí“ a „Bosý most, most bosých mnichů“

Okomentovat článek

TOPlist